עובד זר סיעודי - זכויות ותנאי העסקה

אחרי כל התהליך שעברנו , כדי להביא עובד זר סיעודי , הגענו לשלב שבו המטפל נכנס אל חיינו , שלב שבו אנחנו ,כמעסיקים , צריכים לדעת שיש לנו חובות כלפי העובד הסיעודי , שכר , זכויות ותנאים סוציאלים ,פנסיה , תנאי מחיה ראויים , כל אלו חובות של המעסיק כלפי המטפל הקבועות בחוק.

שכר:

המעסיק יהיה מחויב לשלם למטפל לפחות את שכר המינימום שנקבע כשכר מינימום במשק כמו עובד ישראלי 5000 שח ברוטו .השכר ישולם לא יאוחר מ9 לחודש עבור החודש הקודם.
*חשוב מאוד –חובה שיהיה חוזה עבודה בין העובד הזר למעסיק, חוזה בכתב שבו מפורטים כל התנאים בעבודה, בשפה שגם העובד הזר יבין ולכל אחד מכם יש את החוזה ככתבו וכלשונו,
הנקודות החשובות שהיו בתוך ההסכם ( ממה מורכב התפקיד אותו העובד צריך לבצע , שכר , מועד שכר , ניכויים , תאריך התחלת העבודה וסופה , התנאים הסוציאליים , יום מנוחה , חופשות , ימי חג וימי מחלה , ).

יום מנוחה שבועי

על המעסיק לתת לעובד יום מנוחה שבועי של 25 שעות רצוי שישי שבת או שבת ראשון.

ימי מחלה:


על פי החוק זכאי העובד כחלק מזכויות העובדים לקבל תשלום על ימי מחלה , הוא זכאי לתשלום חלקי עבור הימים בהם הוא נעדר מהעבודה , התשלום יעשה בהצגת טופס אישור מחלה על ידי הרופא המטפל.

ביטוח רפואי:


בנוסף למכלול הדברים שעל המעסיק לתת לעובד הוא חייב לשאת באחריות ודאגה לביטוח רפואה כלפי העובד לכל תקופת העבודה המעסיק חייב לתת עותק של הפוליסה לעובד בשפה שהוא יכול להבין.

מגורים :

לאורך כל תקופת העבודה של העובד הזר על המעסיק לדאוג שלעובד יהיה מקום מגורים ראוי ותנאים טובים ונוחים.

צור קשר מהיר

לכל שאלה ללא תשלום ניתן לשלוח הודעה ונחזור אליכם בהקדם

הזן שם מלא בבקשה
נא להזין כתובת מגורים
הזן מספר טלפון נייד בבקשה שימו לב 10 מספרים

מודל נגישות אתרים