מקורות מימון

עובדים זרים לסיעוד

העסקת עובד סיעודי כרוכה בהוצאות לא קטנות , ישנן אפשרויות מימון שיכולות לסייע בהוצאות , ישנם כמה מקורות מימון:
ננסה לעשות קצת סדר ולהדגיש את המקורות העיקריים בצורה ברורה ופשוטה.
1 המוסד לביטוח לאומי
2 הקרן לניצולי השואה
3 משרד הביטחון
4 ביטוחים סיעודיים בקופות החולים

חוק סיעוד - ביטוח לאומי

המוסד לביטוח לאומי בסיוע משרדים אחרים גיבשו סל הטבות למבוגרים הזקוקים לעזרה החוק ידוע בשם "חוק הסיעוד " כמו שציינו שמי שזכאי למטפל סיעודי הוא אדם מבוגר שעבר את גיל הפנסיה  ונזקקים לסיוע בפעולות יום יומיות.
"חוק הסיעוד של ביטוח לאומי " – בעיקר משמש למתן שעות שבועיות של עזרה על ידי מטפל / מטפלת סעודיים שמגיעה למספר שעות לבית המטופל ויהיה לעזר בפעולות השונות שלהן נזקק המטופל , מספר השעות הסעודיות נקבע על פי רמת היכולת של המטופל , ככל שהיכולת והכנסת המטופל נמוכות כך יתכן ויזכה לשעות רבות יותר של סיוע.
מספר השעות אותן יקבל המטופל יהיה בכפוף לבדיקת רמת תפקודו של המטופל, ותקבע על ידי איש מקצוע מטעם הביטוח הלאומי בביתו של המטופל , כדי לראות עד כמה הוא מתפקד מה יכול לעשות בכוחות עצמו ולמה נזקק לעזרה.
חלק מחוק הסיעוד הוא גם השתתפות במימון העסקת עובד זר – את הנהלים לגבי העסקת עובד זר כבר ציינו במקום אחר.
אפשר להמיר את הגמלה בכסף או במתן שירותים אחרים אותם ניתן לקבל (מכשיר מצוקה מוצרי ספיגה ,שירותי כביסה וביקורי במרכזי יום ) ניתן גם לשלב בין הדברים שחלק מהכסף  מסכום הגימלה יומר בקנית שירותי כביסה או כל דבר אחר שמצויין כאן.

הקרן לרווחת ניצולי שואה

מי שהוכר כנרדף על ידי הנאצים על ידי ועדת התביעות ומוגדר על ידי הביטוח לאומי כקשיש הזקוק לעזרה סיעודית זכאי לקבל עוד 9 שעות שבועיות בנוסף למה שביטוח לאומי אישר בחוק הסיעוד  , העזרה ניתנת לקשישים שהם סיעודיים לגמרי  ( 150 אחוז ומעלה )
הקרן לניצולי שואה גם מעניקה סיוע סעודי קצר מועד למקרים בהם המטופל מעד או שבר משהו ונזקק לעזרה לזמן מוגבל  לאחר אשפוז ולזמן קצוב
בשנים האחרונות ניתן גם ליוצאי צפון אפריקה הכרה כנפגעים על ידי הנאצים ועוזריהם , ומוכרים שניצולי שואה ואז מקבלים פיצויים על כך , כך שגם הם יכולים להסתייע בשירות הנל .

נפגעי פעולות איבה ונכי צה"ל

נפגעי פעולות איבה מקבלים את את העזרה והסיוע שלהם דרך הביטוח הלאומי ,
 נפגעי צה"ל מקבלים את הסיוע דרך משרד הביטחון  כחלק מהסיוע שמשרד הביטחון מעניק לשיקום נפגעי צה"ל , לעזרה הפיזית והנפשית , כדי לקדם ולהחזיר את הנפגע כמה שיותר קרוב למסלול החיים הרגיל , צה"ל מעניק גם עזרה כספית וסיוע בהבאת עובד זר סיעודי ובמימון העלות שלו .

מודל נגישות אתרים